Wymarzony bukiet ślubny - jaki powinien być?

bukiet ślubny

Kwiaty to niezbędny element najważniejszych uroczystości i świąt. Za wręczanymi bukietami stoi szacunek, miłość i inne pozytywne emocje. Niektóre rośliny mają swoją swoje symboliczne znaczenie. Jaki powinien być wymarzony bukiet ślubny? Jakie kwiaty powinny zdobyć najważniejszą uroczystość w życiu Pary Młodej?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze bukietu ślubnego?

Bukiet to niezwykle ważny element wizerunku Panny Młodej. Musi być odzwierciedleniem i podkreśleniem jej charakteru, temperamentu i kobiecości. Warto zaufać wiedzy specjalistów – doświadczeni floryści doradzą, na co zwrócić uwagę przy wyborze wymarzonej wiązanki ślubnej.

Przede wszystkim należy ustalić wielkość i kształt bukietu – wiązanka powinna być odpowiednio dopasowana do wzrostu i postawy. Wysokie i postawne panie mogą wybrać bukiety ślubne w rozmiarze nieco większym niż standardowe projekty. Niezwykle atrakcyjne będą kwiaty o dużych pąkach. Najczęściej wybieranymi gatunkami są: piwonie, lilie, amarylisy, róże, storczyki, goździki, gerbery, słoneczniki czy hortensje.

Z kolei panie o drobnej budowie ciała powinny zdecydować się na wiązanki mniejsze – za duży bukiet przyćmi urodę Panny Młodej, dominując na pierwszym planie. Kobiety filigranowe najczęściej wybierają gipsówki, goździki, frezje, jaskry, konwalie, tulipany czy chryzantemy. Szczególnie rekomendujemy finezyjne bukiety w kształcie mufki, półkuli czy kuli.

Czy kwiaty mają swoje symboliczne znaczenie?

Misternie piękna hortensja wyróżnia się nie tylko pięknym wyglądem, ale i swoim znaczeniem symbolicznym. To jeden z klasycznych symbolów małżeństwa, miłości oraz namiętności. Innym kwiatem, świetnie nawiązującym do podniosłej atmosfery ceremonii ślubnej, jest frezja – symbol niewinności, słodyczy i zaufania. Do podobnych wartości nawiązuje lilia – symbol delikatności, czystości i królewskiego uroku.

Wróć do bloga