Kwiaty jako czołowy element dekoracyjny sal ślubnych

kwiaty na stole

Piękne i zjawiskowe kwiaty to bardzo ważny element dekoracyjny sal ślubnych. Trudno sobie bez nich wyobrazić wyjątkową ceremonię zaślubin. Państwo Młodzi muszą wybrać stosowne dekoracje, dopasowując charakter kompozycji do poszczególnych pomieszczeń. Jak wybrać najpiękniejsze kwiaty? Jakie gatunki i kolory królują w tym sezonie?

Jakie kwiaty najlepiej wybrać na ślub? 

Wybierając kwiatowe dekoracje sal ślubnych, zwróćmy uwagę na wygląd pozostałych ozdób. W najnowszych trendach pojawiają się konkretne zestawy kolorystyczne, dzięki którym zarówno stoły, jak i florystyka tworzą spójną całość. Najbliższy rok to czas intensywniejszych barw – dużą popularnością cieszy się intensywny bordowy, momentami nawet wpadający w róż. Można również postawić na błękity, delikatne brązy, kremowe akcenty albo na coś chłodniejszego, np. elegancką szarość. Takie dekoracje doskonale wyglądają w połączeniu z dodatkami metalicznymi, np. ze srebrem lub żółtym złotem.

W modzie są krótkie bukiety

Przygotowując dekoracje ślubne sali, zwróć uwagę na porę roku. Nie jest tajemnicą, że najlepiej sprawdzą się kwiaty sezonowe – to one najdłużej mogą zachować swoją świeżość, zwłaszcza gdy planujesz ślub w stylu rustykalnym. Nadchodzący sezon upłynie pod znakiem niewielkich bukietów i skromnych wiązanek, zawierających wiele gatunków kwiatów i zielonych liści. Niezwykle modne są te bukiety, które mają dość niewielką gamę kolorystyczną, ale za to bogactwo faktur. Warto również zdecydować się na kontrastowe gatunki i odcienie kwiatów.

W nowym roku powrócimy do natury – zrezygnujmy ze sztywnych bukietów i wybierzmy lekkie kompozycje, które wyglądają niczym bukiety świeżo zerwane z naszego domowego ogrodu. W najnowszych dekoracjach znajdziemy m.in. gałązki eukaliptusa, frezje, peonie oraz gipsówki i inne drobne kwiaty.

Wróć do bloga