Na co zwrócić uwagę, wybierając bukiet okolicznościowy?

mężczyzna z bukietem i prezentem

Zanim zdecydujesz się na wybór bukietów okolicznościowych, poznaj najważniejsze zasady ich tworzenia i komponowania. W naszym artykule przedstawiamy reguły, dzięki którym unikniesz popełnienia faux pas przy wręczaniu wiązanki. Na co zwrócić uwagę przy wyborze pięknego bukietu na ważną uroczystość?

Symbolika i liczby mają znaczenie

Kupując bukiet, pamiętaj, by ilość kwiatów pozostała nieparzysta. Ta dobrze znana zasada nie obowiązuje jedynie w przypadku wiązanek pogrzebowych lub w sytuacji, kiedy to ich ilość odpowiada wiekowi osoby obdarowywanej. Co prawda jubilat rzadko kiedy zlicza pojedyncze kwiaty, jednak warto trzymać się pewnych zwyczajowych zasad, aby uniknąć niezręcznych momentów.

Zamawiając bukiety okolicznościowe w pracowniach florystycznych, warto kierować się także symboliką kwiatów. Nawet w przypadku najpopularniejszych róż – i wydawać by się mogło, że najbardziej oczywistych symboli miłości i uczuć – sprawa może ulec skomplikowaniu. Wszystko zależy od ich barwy. Czerwień – najlepszy wybór dla ukochanej. Róż – świetny pomysł na obdarowanie prawdziwych przyjaciół. Biel – ponadczasowy symbol nieustającej wierności.

Jaki bukiet wybrać na urodziny, a jaki na ślub?

Kwiaty to prezent, który ucieszy każdego solenizanta. Jeżeli wybieramy się na przyjęcie u ukochanej, warto postawić na klasyczne czerwone róże. Dla bliskich przyjaciół i rodziny doskonale sprawdzą się bukiety mieszane, urozmaicone np. liliami, które podczas rozkwitania uwalniają bardzo intensywny zapach.

W przypadku ślubów sprawa jest nieco bardziej złożona. Tworząc bukiet dla Pary Młodej, wybierz kwiaty o odpowiednim znaczeniu symbolicznym. Postaw na kremowe i białe róże – symbole niewinności i wierności. W ostatnich latach cieszą się popularnością także i bardziej nowoczesne wiązanki, gdzie w formie dodatków pojawiają się gerbery lub goździki.

Wróć do bloga